Hakkımızda

Sivil Savunma Derneği

Dünyanın hiçbir ülkesinde sağlık, itfaiye, arama kurtarma ekipleri gibi birimlerin, olası büyük bir afet ve acil durumda tüm bireylere anında ulaşması mümkün değildir. Dolayısıyla afet ve acil durumların ilk zamanlarında bireyleri hayatta tutacak olan, bu durumlara karşı hazır bulunuşlukları olacaktır. Afetlerin önlenmesi mümkün değilse de afetten önce gerekli eğitimi alarak riskleri en aza indirmiş, afet anında doğru davranışları sergileyen ve afetten sonra iyileştirme çalışmalarına katkı sağlayabilen organize bir toplumda can ve mal kaybı en aza inecektir.

Birçok alanda olduğu bu alanda da devletin toplumun tüm katmanlarına aynı etkide ulaşması beklenemez. Bu noktada görev “toplumsal sorunlara çözüm bulma ve kamusal tartışma alanı” olarak da nitelendirilebilen sivil toplum kuruluşlarına (STK) düşmektedir

Sivil Savunma Derneği (SİSAD), bu alanda bilinçli ve hazır bir toplum oluşmasına, devletimizin ilgili kurumları ile etkin işbirliği yaparak kamu yükünün azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla “afet ve acil durumlara hazır bir Türkiye” sloganıyla 26.04.2017 tarihinde Ankara da kurulmuştur.

Topçu Mahallesi, 06790 Etimesgut/Ankara
iletisim@sisad.org.tr
+90 542 550 84 60